SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Súčasnosť

Obec Lehôtka leží v západnej časti Lučenskej kotliny, patrí do Mikroregiónu Novohradské podzámčie, má 350 obyvateľov.

Starostom obce od roku 2010 je Richard Laššan. 

V budove Obecného úradu sa nachádza menšia zasadačka, v ktorej sa konajú obecné zastupiteľstvá, ale i rôzne spoločenské a rodinné oslavy.V budove Obecného úradu je zriadená Slovenská izba.Túto slávnostne otvorili 1.09.2012 pri príležitosti Dní obce - Lehôtskej hostiny a najväčšiu zásluhu pri jej zriadení mal Klub žien pri Obecnom úrade , ktorý pôsobí v obci 11 rokov.Ženičky s Klubu žien spolu so starostom organizujú rôzne kultúrno spoločenské akcie a  zúčastňujú sa regionálnych prehliadok Zborov pre občianske záležitosti Človek - človeku. Pri Obecnom úrade sa nachádza zmodernizovaný a zrekonštruovaný kultúrny dom.

V budove kultúrneho domu sa nachádza knižnica a miestnosť na voľnočasové aktivity pre mládež .

Dňa 5.09.2021 v budove kultúrneho domu bola slávnostne posvätená Zborová sieň ECAV fília Lehôtka, kde sa veriaci stretávajú pri službách Božích.

Najväčším podujatím v obci sú Dni obce - Lehôtská hostina, ktorá sa koná vždy prvý septembrový víkend. Medzi ďalšie podujatia v obci patria: Stavanie mája, Vatra pri príležitosti ukončenia II.svetovej vojny,Oslavy Deň matiek, MDD, pohostenie s kultúrnym programom pri príležitosti Október mesiac úcty k starším. Ženy s klubu žien pravidelne pomáhajú pri zbierke pre LPR Deň narcisov.

V októbri  každoročne pripravujú podujatie Deň zo zemiakov, kapusty a kysnutého cesta, kde sa podávajú pre občanov a náštevníkov obce chutné, tradičné slovenské a domáce jedlá.V decembri je to Oslava Mikuláša a privítanie nového roka ohňostrojom a varením vínom, punčom na námestí pred Obecným úradom. Obec sa zúčastňuje nepravidelne na cehraničnom podujatí Stretnutia Lehôt a Lhot zo Slovenska a Českej republiky.

Obec má vydané dve monografie Lehôtka 1385-1995, Lehôtka v zrkadle času 2010, ktorými autorkou je Mária Adamová z Lučenca.

Okrem toho Obecný úrad vydal aj pohľadnice Pozdrav z obce Lehôtka.